Nie zapomnij do nas zajrzeć – >
W pewnym mieście o poetycko brzmiącej nazwie Amoraville prężnie działało biuro matrymonialne. Prowadzone przez kochające się małżeństwo. Mieli oni nosa i umiejętności kojarzenia ze sobą szczęśliwych par. Niestety nic nie trwa wiecznie. Ludzie nie młodnieją, a starsi ludzie odchodzą. Biuro pozostaje opuszczone, aż po latach wraca do niego wnuk pierwotnych właścicieli. Okazuje się, że miast zapuszczonego, przez wieloletnie opuszczenie, lokalu zastajemy zadbane lokum. Biuro regularnie doglądane przez właściciela posesji, na której terenie się znajduje. Okazuje się, że takie było życzenie dziadków, bo wierzyli, że młody w końcu przejmie biznes. Bohater pojawia się w ostatnich możliwych dniach umowy z landlordem. I oprócz tego, że ma za zadanie rozruszać rodzinny biznes, musi jeszcze spłacić zaległe opłaty za wszystkie lata postoju.
W rozkręceniu interesu pomoże Charles: Mówiący kot, który od lat pomagał rodzinie.

Matchmaker Agency – Nowelka o dobieraniu w pary
Matchmaker Agency jest dość prostą nowelką graficzną w kojarzenie par. Główny ekran to widok z pozycji biurka. Na biurku trzy główne elementy to telefon, kartoteka klientów i tablet z dostępem do sklepu. Czerwony telefon opisany Marketing to dostęp do sposobów na rozreklamowanie biura: Od klasycznego wyjścia do ludzi, po reklamy w TV czy billboardy przy najczęściej używanych drogach. W sklepie można kupić gadżety pomocne przy randkach, odblokować nowe miejsca do randkowania czy upgrade’ować biuro bądź umiejętności maczowania ludzi.
Trzeci, najważniejszy punkt to kartoteki klientów. Każdy chętny do znalezienia miłości opisany jest kilkoma parametrami i statystykami. Takimi jak orientacja, upodobania, co uwielbia bądź co go zniechęca. A także kilkoma cechami charakteru.

Z czym do ludzi?
Cechy charakteru bądź upodobania często są ukryte, a zadaniem gracza jest ich odblokowanie poprzez prowadzenie rozmów z klientami. Rozmawiając należy ostrożnie dobierać sformułowania. Nieśmiałych można odstraszyć zbyt nonszalanckim prowadzeniem rozmowy, tych przebojowych zbyt ostrożny wywiad zanudzi.
Gdy już skojarzy się parkę, umawia się ich na randkę. Do wyboru od klasycznej kolacji w restauracji przez cichy wieczór w bibliotece. Można wybrać się na spacer po plaży, albo wylądować na koncercie rockowym.
Każda randka to także kilka punktów QTE z czterema odpowiedziami. Tu podobnie jak w czasie wywiadów trzeba uważać na to co się klika, żeby nie spowodować zepsucia atmosfery.

Kochaj albo rzuć
Po takiej randce zazwyczaj przychodzi list, że dopasowanie się udało, albo wręcz przeciwnie. Pamiętać też należy, że nawet udana randka nie sprawi, że za kilka tygodni klient nie wróci żeby raz jeszcze spróbować, bo niestety choć było miło to się skończyło.
Oczywiście wszystko zajmuje cenny czas. W tygodniu można przeprowadzić maksymalnie 3 wywiady bądź zorganizować jedną randkę.A klientów przybywa, i każdy z nich chciałby jak najszybciej znaleźć miłość swego życia.
Czasem zjawi się klient VIP, który po trafnym sparowaniu wyraźnie podniesie prestiż biura, ale w przypadku porażki ten prestiż równie wyraźnie opuści.

Matchmaker Agency jest to prosta gra, pomimo dość ciekawego tematu niestety bardzo szybko nuży. Rozmowy, szukanie idealnego dopasowania i w końcu randki szybko stają się powtarzalne. Tematy rozmów są powtarzalne, co najwyżej inne mogą być ich efekty.
Niestety szybko łapałem się, że dużo ciekawszy był serial, który żona oglądała na TV niż romanse dziejące się na ekranie konsolki.
Palcem po ekranie, z głową w chmurach
Graficznie jest poprawnie. Rysunkowe statyczne tła, mangowe postaci ze śladową animacją. Klasyka gatunku. Podobnie jak przygrywająca w tle spokojna muzyka. O której mogę powiedzieć tyle dobrego, że po prostu jest.
Matchmaker Agency to niestety dość powtarzalna i nudna gra, choć pomysłem ciekawa. Niestety za tym pomysłem nie nadążają mechaniki. Można dać jej szansę gdy będzie na wyprzedaży kosztować 4,99PLN, żeby zabić nudę w poczekalni u dentysty. Ale niestety nie sposób mi jej jakkolwiek polecić, gdy zamiast niej można zagrać w wiele innych ciekawszych tytułów.

Plusy
- Ciekawy pomysł
Minusy
- Monotonna
- Powtarzalna
- Bardzo szybko nuży
Za kod do recenzji dziękujemy evolve.pr