Nekojima

Nekojima – gra planszowa

Nie zapomnij do nas zajrzeć – > Facebook Logo Instagram Logo

Witajcie na kociej wyspie Nekojima. Gdzie wprowadzana na szybko elektryfikacja bywa chaotyczna, a sprawy nie ułatwiają wszędobylskie koty. Których na ulicach pełno, a do tego uwielbiają akrobacja na przewodach wysokiego napięcia budowanej właśnie sieci!

Nekojima

Giętkie palce i bystry umysł

Nekojima to gra zręcznościowa, wymagająca nieco myślenia i kombinacji. Zasady i założenia są proste:
Na niewielkiej okrągłej planszy podzielonej na cztery dzielnice musimy ustawiać słupy wysokiego napięcia. Te reprezentowane są przez drewniane walce: Denchu, połączone jednym z trzech kolorów sznurka. Słupy są wyższe i niższe, sznurki dłuższe i krótsze. W których dzielnicach będziemy wznosić słupy? O tym decyduje rzut dwoma kośćmi. Może się zdarzyć, że kość pozwoli wybrać dzielnicę graczowi rzucającemu nimi, bądź jego rywalowi. Potem losowo dobieramy kostkę z kolorem sznurka, który musimy postawić i stawiamy na planszy. Denchu ustawiamy bezpośrednio na planszy, bądź jeden na drugim. Musimy mieć w pamięci, że sznur nie może być owinięty wokół denchu, nie może wystawać poza plansze oraz stykać się z innymi sznurkami. 

Choć kolorów sznurków mamy trzy, kostki są w czterech kolorach. Po wylosowaniu czarnej kostki losujemy dalej, aż trafimy na kość w kolorze sznurka, po czym wykonujemy ruch, a czarną kostkę przekazujemy dowolnemu z graczy. 

Ten po wykonaniu swojego ruchu musi umieścić na sznurze jednego z dostępnych czarnych kotów. Oczywiście ten również może dotykać tylko swojego przewodu, żadnego innego.
Gra kończy się w momencie przewrócenia się denchu.

Nekojima

Razem bądź przeciw wszystkim

Nekojima pozwala na dwa podstawowe typy gry: Współpracy oraz rywalizacji. Przy trybie współpracy gramy na jedno konto, próbując uzyskać jak największy wynik. Rywalizując staramy się nie przegrać: Gdyż wtedy pozostali gracze są tymi wygranymi. 

Do podstawowych zasad gry wprowadzono również kilka modyfikacji, jak np miejska dżungla, w której można ustawić na sobie maksymalnie dwa słupy. Bądź też drapacze chmur, w którym można mieć w jednej dzielnicy maksymalnie dwie wieże.

Nigdy identycznie

Zasady są proste do nauczenia, regrywalność bywa duża. W Nekojimie jest bardzo dużo elementu losowości. Co sprawia, że nie da się zaplanować jakichś stałych strategii, a każda rozgrywka będzie wyglądać inaczej. Wymaga nieco kombinowania i sporej dozy zręczności, by budować stabilne wieże i nie zawalić wznoszonych konstrukcji. Niezależnie od trybu niesie ze sobą sporą dozę emocji!

Nekojima

Drewniane słupy, kartonowe koty

Nekojima jest bardzo ładnie wydaną grą: Denchu wykonane są ze schludnego drewna, kociaki z dobrej jakości kartonu. Zestaw jest minimalistyczny. Ale nie zabrakło płóciennego woreczka, z którego losujemy kości. A ten chyba nawet jest nieco zbyt duży jak na ilość elementów, które musi pomieścić. 

Szybko, sprawnie, od nowa!

Gra od Lucky Duck Games to solidna porcja rozrywki, której szybko się nauczymy i szybko zagramy kilka rund. Często siadając do planszowego wieczoru zaczynamy właśnie od niej, bo rozgrzać palce i głowy przed dłuższymi rozgrywkami przy innej planszy. A fakt, że szybko się tłumaczy pozwolił zająć nawet znajomych, którzy nie lubią planszówek ze względu na czas i zawiłość zasad!

Po więcej informacji o grze zapraszamy na planszeo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *