tymek i mistrz

Tymek i Mistrz: Uczeń Czarnoksiężnika – recenzja komiksu

Tymek i Mistrz: Krótka historia, Krótkie Gatki

W latach 2002 – 2004 prawda wchodziłem już w “erę” Ślizgu i komiksów z Jeżem Jerzym, ale zdarzało mi się się wciąż sięgać po lżejsze formy tej sztuki. Tak też spotkałem się z opowieściami o Mistrzu i jego uczniu Tymoteuszu. Krótkie historie autorstwa ojców Jerzego publikowano w piątkowych dodatkach gazetowych p.t. Komiksowo. Na podobnej zasadzie jak przygody Jurka w Ślizgu: Całostronicowa, zamknięta historia z zabawną puentą.

Owe historie zebrano i za pośrednictwem Kultury Gniewu opublikowano jako zbiorczy album
Tymek i Mistrz: Uczeń Czarnoksiężnika, który miałem okazję sprawdzić i ocenić!

tymek i mistrz

Tymek i Mistrz: Z humorem przez fantasy

Komiks opowiada o perypetiach Mistrza: Najlepszego maga na świecie, oraz jego młodego ucznia Tymka. Mistrz świadomy swojej wielkości posiada nieco wygórowane ego. Tymek to z kolei nieco wycofany i nieśmiały chłopak, ale z otwartą i roztropną głową. Przygody jakie przeżywają są pełne humoru i absurdu. Łamią czwartą ścianę a czasem i przenoszą pewne mądrości. Choć historie są osadzone w realiach fantasy przemycają rzeczy znane z naszego świata.

Opowieści przeznaczone są dla nastolatków i do nich najbardziej trafić powinny, ale i ja kilka razy uśmiechnąłem się pod nosem czytając Ucznia Czarnoksiężnika, przypominając sobie “stare dobre czasy” kiedy co piątek sięgałem po Komiksowo.

Album nie grzeszy grubością, wystarcza na spokojne pół godzinki po podwieczorku, przy kubeczku ciepłej herbaty.

tymek i mistrz

Dobrze wydana kolorowa nostalgia

Tymek i Mistrz: Uczeń Czarnoksiężnika wydano na bardzo dobrym papierze.
Twarda błyszcząca oprawa wygląda bardzo schludnie i solidnie. Z pewnością będzie dobrze prezentować się na półce bądź zeszytów porozrzucanych po biurku! A i starym wilkom, takim jak my mogę polecić zakup Tymka i Mistrza swej latorośli. A wieczorkiem pożyczyć i samemu sprawdzić co też wymyślili panowie Leśniak ze Skarżyckim w kwestii średniowiecznych legend!

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu Kultura Gniewu

tymek i mistrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *